a
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Spis materiału na różdżki
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja
List z Hogwartu
Niestety jak to często bywa, coś się kończy, a coś innego zaczyna. Czas Listu z Hogwartu dobiega końca. Mam nadzieję, że część osób będzie wspominało tę stronę z pewnym sentymentem, a nawiązane tutaj znajomości przetrwają pomimo zakończenia naszej działalności. Dziękujemy za te dwa lata! Administracja


 

 Spis materiału na różdżki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Mistrzów

Mistrz Mistrzów

Liczba postów : 1001

Spis materiału na różdżki Empty
PisanieTemat: Spis materiału na różdżki   Spis materiału na różdżki EmptyPon Cze 29, 2015 11:51 am

Jeśli nie masz pomysłu na swoją różdżkę, umieszczamy opisu poszczególnych elementów.
Znaczenia drewna:

Akacja - drzewo niewysokie, o jasnych kwiatach posiadających słodki aromat. Drewno elastyczne, dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych wilgotne, przez co ciężko o ewentualne pęknięcia.
Różdżka: Zaklęcia przez nią rzucane bywają opóźnione, jest jednak wspaniała jeśli chodzi o uroki. Bardzo ciężko jest oprzeć się ich wpływowi ze względu na potężną moc, która jest potencjałem różdżek wykonanych właśnie z tego budulca.

Brzoza - niezmiernie delikatne drewno, przez co rzadko spotyka się różdżki wykonane właśnie z niego. Bardzo giętkie i delikatne, miękkie i dobre do rzeźbienia, choć nie robi się tego zbyt często; wzory przecierają się i zaniechano zdobień.
Różdżka: Różdżka wykonana z tego drewna na pewno nie posłuży do czynienia zła. Nie opiera się woli właściciela, wspaniała dla artystów i osób o niezbyt wybuchowym, łagodnym temperamencie.

Buk - jeden z najtwardszych materiałów służących do wykonania korpusu różdżki. Nie zdarzają się rysy, wgniecenia czy defety, łatwiej ją złamać niż wygiąć.
Różdżka: Dla ludzi ostrożnych, kierujących się w życiu rozsądkiem. Potężna w rękach wytrwałego czarodzieja.

Cedr - iglak posiadający zielono-niebieskie uarwienie. Jego drewno jest niezwykle wytrzymałe, mało plastyczne, wręcz sztywne. Długo przyzwyczaja się do ręki właściciela, jednak różdżki z niego wykonane rzadko zawodzą swojego posiadacza.
Różdżka: Ciemna, sztywna i bardzo wytrzymała. Różdżki z niej wykonane mają potężną moc, jednakże wiele czasu zajmuje im się dostosowanie do właściciela. Idealna do zaklęć zarwno ofensywnych jak i defensywnyh, może jednak sprawiać problemy przy prostszych inkantacjach.

Cis - po lakierowaniu ma on jasne drewno, dobrze leży w dłoni i choć wydaje się być wytrzymały, jest w istocie dość kruchy, więc należy uważać. Łatwo o porysowanie jego delikatnej warstwy wierzchnej, należy więc być ostrożnym.
Różdżka: Na pewno odnajdzie się u osoby kochającej wiedzę, przy okazji często wybiera sobie właściciela mającego zdolności w zakresie wróżbiarstwa.

Cyprys - nazywany drzewem cmentarnym, nieodłącznie kojarzy się ze smutkiem i cierpieniem. To drewno ciemne, sztywne, choć gdy go nagiąć, wychyla się z ostrzegawczym trzaskiem. Nie powino się tego robić, jest umierkowanie wytrzymałe.
Różdżka: Dla osób charyzmatycznych, posiadających zdolności przywódcze. Nie zawiedzie swego właściciela, wymaga jednak stanowczej ręki.

Daglezja - drzewo z rodziny iglastych, szybko rosnące, wytrzymałe na suszę i niskie tempertury. Dzięki specyficznej budowie najczęściej wykrzystuje się ich potencjał przy tworzeniu różdżek długich i z reguły cienkich.
Różdżka: W zależności od posiadacza, może przysłużyć się złej jak i dobrej sprawie. Celna i ma skłonności do bycia kapryśną. Najlepiej leży w dłoni czarodzieja o silnej woli.

Dąb - jest wiele odmian tego gatunku, każdy z nich charakteryzuje się jednak siłą, twardością i sztywnością.
Różdżka: Z pewnością sprawdzi się w przypadku ludzi upartych, nieustępliwych i pewnych swego. Doskonała dla aurorów, osób o stałych i niezmiennych poglądach.

Dereń - drewno ma jasny kolor, jest giętkie, aczkolwiek różdżkę z tego mteriału łatwo jest złamać. Lekkie, bardzo reprezentacyjne, idealne do zaklęć defensywnych, ofensywe zwykle są słabsze. Właściciela słucha bezwarunkowo, pasuje do delikatnej ręki.
Różdżka: Elegancka, o jasnym ubarwieniu; dla osób o łagodnym usposobieniu, przydatna przy transmutacji i zaklęciach obronnych.

Dziki bez - kruche i trudne do formowania drewno, wymagające specjalnej obróbki termalnej, by nadawało się do uzyskania odpowiednich kształtów i proporcji. Delikatne, nie wolno go zaginać.
Różdżka: Nadaje się dla osób ceniących sobie wolność i niezależność, posiadających silne poczucie iękna i estetyki, wrażliwych. Najczęściej odnajduje się przy czardzieju mającym predyspzycje do zielarstwa i eliksirów.

Eukaliptus - dość sztywne drewno, choć można nagiąć je delikatnie, istnieje jednak ryzyko złamania. Przy machnięciu wydaje charakterystyczny świst, wymaga konserwacji co jakiś czas.
Różdżka: Figlarna, jednak posiadacza w potrzebie nie zawiedzie. Nie ma sobie równych w zaklęciach medycznych, więc wspaniale pasuje do uzdrowiciela. Nie nadaje się do zaklęć czarnomagicznych.

Forsycja - dawniej bardzo popularne drewno, obecnie coraz rzadziej spotyka się różdżki z niego wykonane. Wynika to z jego delikatności i nietrwałości. Nadal są produkowane, jednakże wyłącznie na specjalne zamówienie.
Różdżka: Dla osób dumnych ze skłonnściami do próżności i egocentryzmu. Ponadto pasuje do osób fascynujących się eliksirami.

Jabłoń - jej drewno jest bardzo wilgotne, dlatego przed użyciem jej do stworzenia różdżki, przez dłuższy czas suszona jest na słońcu. Dopiero wtedy nadaje się do tego, by nadać jej odpowiedni kształt i formę.
Różdżka: Podobno ceni sobie ludzi do bólu szczerych i prawdomównych, lubiących dobrą zabawę, entuzjastycznych i skorych do pomocy.

Jarzębina - z kolei ta jest bardzo wdzięcznym materiałem do pracy, nie sprawia problemów i z jej drewna powstają proste różdżki o gładkiej po wypiłowaniu fakturze. Wytwórcy cenią ją sobie przez wzgląd na jednolitą barwę.
Różdżka: Idealna do transmutacji i zaklęć niewerbalnych. Przy okazji sprawdza się w rękach osób rodzinnych, silnie przywiązujących się do ludzi, ceniących sobie przyjaźń i lojalność.

Jaśmin - pozyskiwanie jego drewna odbywa się wyłącznie na wiosnę, gdy kwitnie. Najlepiej prezentują się tutaj różdżki o długości nieprzekraczającej dwunastu cali.
Różdżka: Dla osób o ciepłym, dobrym usposobieniu, wyrozumiałych, ceniących sobie prywatność, jak i domatorów. Z niewiadomych powodów wybiera osoby mające kruchą, niestabilną psychikę.

Jawor - drewno podobne bukowi, dorównuje mu twardością, aczkolwiek jest bardziej giętkie i podatne na uszkodzenie. Zmienia barwę na ciemniejszą parę godzin po wycięciu.
Różdżka: Dla osób słownych, trzymających się zasad, o okreśonych priorytetach, dla ambitnych.

Jesion - drewno tego drzewa jest wyjątkowo plastyczne, stąd kształt wykonanych z niego różdżek często jest finezyjny. Wygodnie się w nich rzeźbi, na dodatek odznaza się delikatnym połyskiem jeszcze przed lakierowaniem.
Różdżka: Dla osób o zmiennych poglądach, jasnym i otwartym na nowości umyśle. Wybiera sobie najczęściej właścicieli o melancholijnym usposobieniu, łatwo ulegającym wpływom z zewnątrz.

Jodła
- to drzewo nieodzownie kojarzy się ze stabilnością, wytrwałością i siłą. I... błąd. a przekór powszechnej opinii, różdżki wykonane z tego budulca są kapryśne, figlarne i nieprzewidywalne.
Różdżka: Osoby posiadające różdżkę wykonaną z tego drewna mają niełatwe życie. Czasami zdarza się, że zaklęcie rykoszetem wraca do właściciela, na dodatek wystarczy nieodpowiedni ruch nadgarstka, by poszły iskry - jest bardzo czuła i może być groźna w nieodpowidnich, niedoświadczonych rękach.

Karagana - dość egzotyczne drzewo o niezwykle intensywnym zapachu, jego olejki eteryczne wykorzystywane są jako składnik niektórych eliksirów uśmirzających ból.
Różdżka: Dla osób ceniących sobie niezależność, dla opanowanych i stanowczych. zęsto taka różdżka wybiera sobie właściciela wśród jasnowidzących lub uzdrowicieli.

Kokos - giętkie i trudne do uszkodzenia drewno, rzadko jednak wykorzystywane do produkcji różdżek w Wielkiej Brytanii. Dość ciężki i bardzo twardy budulec, który ciężko formować.
Różdżka: Dla perfekcjonistów, osób lubiących wyzwania i dążących bezwzględnie do celu. Dla marzycieli i podróżników, oraz ze smykałką do astronomii.

Leszczyna
- bardzo elastyczna, jeśli tylko się postarać, można bez problemu wygiąć ją w precel. Rzadko pęka czy się łamie, jest wytrzymała i niezwykle odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne - tudzież nieuważnych właścicieli.
Różdżka: Psotna. Czasami kompletnie nie słucha właściciela, więc wymaga osoby o dużej cierpliwości. Dobra do magii ofensywnej, z defensywną już nieco gorzej, wykazuje też potencjał przy transmutacji.

Lipa - ma jasne i miękkie, bardzo aromatyczne drewno. Zbiera się je w lipcu, a następnie pozbywa zgrubień, które niestety często i gęsto pokrywają gałązki.
Różdżka: Dla lekkoduchów, optymistów i poetów, ludzi towarzyskich i przyjacielskich.

Magnolia - drzewo cenione ze względu na swoje ogromne, bardzo reprezentacyjne kwiaty. Najczęściej różdżki wykonane z tego materiału pękają po kilku latach i wymagają częstej konserwacji z uwagi na ich kruchość.
Różdżka: Wybiera wyłącznie czarodziejów czystej krwi, odpowiednia dla osoby dumnej i posiadającej silne poczucie własnej wartości. Doskonała do zaklęć i uroków.

Mahoń - ciemne drewno, niektóre jego gatunki nabierają burgundowego odcienia po wyprofilowaniu i oszlifowaniu. Nie barwi się go a także unika rzeźbienia, ze względu na specyfikę różdżek z niego wykonanych.
Różdżka: Bardzo kapryśna, trudna do opanowania. Nie lubi narzucania jej swojej woli na siłę, mija wiele czasu, nim oswoi się ze swoim czarodziejem. Wybiera sobie na właściciela osobę o mocnych nerwach, wysokich ambicjach i odważnych, sprawdza się przy klątwach i urokach.

Modrzew - drewno o ciemnej, głębokiej barwie, po lakierowaniu przypominającej czekoladę. Lekko giętkie, dość wytrzymałe.
Różdżka: Dla romantyków i artystów, realistów i ludzi potrafiących myśleć abstrakcyjnie. Dla emocjonalnych i przywiązujących się łatwo do ludzi i miejsc, dobry do zaklęć uzdrawiających i defensywnych.


Morwa - często niedoceniana, obecnie rzadko używana jako surowiec do wytwarzania różdżek. Dawniej bardzo popularna wśród członków wielkich czarodziejskich rodów. Jej drewno jest sztywne, nie zbiera wilgoci, zatem jest dość krucha. Reprezentatywna i elegancka, ze względu na budowę włókna różdżki z niej wykonane osiągają imponującą długość.
Różdżka: Dla ambitnych i szalonych, trudna do opanowania i kapryśna. Ma skłonność do wybierania sobie właścicieli, którzy mają smykałkę do czarnej magii.

Olcha - drewno o standardowej wytrzymałości, trudne do złamania, aczkolwiek wygodne w obróbce. Czasem łączy się je z pędami winorośli, wyłącznie dla walorów estetycznych.
Różdżka: Dla osób nieśmiałych i niepewnych siebie.

Orzech - to drzewo znane jest z tego, że posadzone w otoczeniu innych roślin, pobiera wodę z ich otoczenia, a następnie z nich samych, pozbawiając ich wszelkich składników mineralnych i doprowadzając do ich obumarcia.
Różdżka: W zależności od czarodzieja, może wykazywać potencjał do czynienia złej jak i dobrej magii. Podporządkowana właścicielowi nie ma w zwyczaju płatania figli.

Osika - bo usunięciu warstwy wierzchniej od razu widać, że jej drewno ma barwę podobną do jesionowego. Jest jednak bardziej plastyczna i mniej odporna na uszkodzenia.
Różdżka: Wspaniała dla zielarzy, nadaje się również do prostych zaklęć i transmutacji.

Ostrokrzew - ma niezwykle twarde drewno, przy czym do wykonania dłuższej różdżki trzeba je specjalnie nagiąć, co wcale nie jest takie proste. Proces wytwarzania różdżek z tego materiału jest niezwykle złożony.
Różdżka: Reaguje na emocje właściciela, dlatego najlepiej, by trafiła w ręce osoby zrównoważonej. Posiada ogromną moc, należy korzystać z niej mądrze i odpowiedzialnie.

Palisander - ciemne, mieniące się różnymi barwami drewno. Rzadkie i egzotyczne, prowadzane na specjalne zamówienie. Jest niezbyt giętkie, ale i nie łamliwe.
Różdżka: Dla artystów, osób ceniących sobie autonomię, zmiennych i upartych.

Pandan - twarde drewno, mające bardzo typowy dla siebie, pusty dźwięk gdy je ostukać. Oszlifowane nie potrzebuje nawet ochronnej warstwy lakieru, w zależności od dodanego barwnika może mieć wiele odmian kolorystycznych.
Różdżka: Dla osób nieugiętych i nieustępliwych, ciekawskich i dociekliwych.

Różanecznik
- niezwykle delikatne drewno, wymaga długotrwałego suszenia. Rzadko zdarza się, by wykonana z niego różdżka była rzeźbiona, zazwyczaj stawia się na jego klasyczne piękno.
Różdżka: Dla wytwornych, mściwych i emocjonalnych osób, wspaniała do zaklęć ofensywnych, gorsza z transmutacji.


Sekwoja - żywa skamieniałość, obecnie na świecie występuje już tylko jeden gatunek tego drzewa, stąd bardzo rzdko wykonuje się z niego różdżki. Twórcy starają się używać wyłącznie zewnętrznej warstwy, ich kora jest wyjątkowo twarda.
Różdżka: Dla osób o unikatowych, niepowtarzalnych cechach, indywidualistów, tych, którzy mają odwagę kroczyć własnymi drogami.

Sosna - mocna i odporna na temperatury, uszkodzenia oraz częste noszenie w spodniach lub torbie z kluczami. Ciężko jest zarysować to drewno, przy czym rzadko się zdarza, by pękało.
Różdżka: Dla rozrywkowych, zabieganych i nie mających czasu, bywa psotliwa. Świetna do zaklęć, może posiadać ogromny potencjał mocy magicznej.


Sumaka -drzewo dość osobliwe, niezbyt wysokie, o charakterystycznych bordowych kwiatach. Niezbyt giętkie, twarde i sztywne, trudne do zniszczenia.
Różdżka: Wymarzona wręcz do zaklęć i uroków, trudno ją jednak okiełznać, dlatego trzeba poświęcić wiele czasu na jej opanowanie i nagięcie do własnej woli. Pasuje do czarodzieja introwertycznego, ceniącego swoje ideały i nieustępliwego.

Surmia - zagadkowe drzewo, posiadające wiele właściwości wykorzystywanych w medycynie. Uzdrowiciele często korzystają z wyciągu z jej korzeni jako nalewki na uspokojenie. Jest sztywna i bardzo twarda.
Różdżka: Dla elokwentnych, opanowanych, ale pewnych siebie osób o silnej osobwości i poczuciu własnej wartości. Często na rączce wykonuje się ozdobne rzeźbienie.

Sykomora - egzotyczne drzewo o bardzo jasnej korze. Skłonne do pęknięć, zatem mimo swej twardości, drewno jest kruche i wymaga zabezpieczenia w postaci utwardzaczy i kilku warstw lakieru. Lekkie i gładkie drewno nie wymaga szlifowania.
Różdżka: Dla osób oryginalnych, lubiących trzymać swoje tajemnice dla siebie. Dla małomównych i roztropnych, ale dobrodusznych i wiernych.

Świerk - drewno o niejednolitej barwie, co nie zdarza się często. Łatwo nadać mu inny kolor, co często robione jest dla efektu estetycznego. Różdżki wykonane z tego materiału często przkazywane są z pokolenia na pokolenie, ze względu na przywiązanie do rodziny i wytrzymałość tego drewna jako bazy różdżki.
Różdżka: Sprawdza się przy zaklęciach defensywnych, gorzej z ofensywnymi. Nie nadaje się do uroków, za to dobrze wypada przy transmutacji. Dla czarodziejów przywiązanych do tradycji, z silną potrzebą pełnienia opieki nad innymi ludźmi.

Tekoma - piękne drzewo o pomarańczowych, wielkich wiatach, niezbyt wysokie, ozdobne. Ze względu na średni stopień twardości różdżki wykonane z tego właśnie drewna są często rzeźbione i dekorowane przez żłobienia.
Różdżka: Dla tych, którzy cenią sobie elegancję, prostotę i klasyczne piękno. Zdecydowanie częściej taka różdżka wybiera sobie na właścicielę kobietę odznaczającą się ciekawością otaczającego ją świata i otwartością.


Rdzenia różdżek:


Igła mantykory
Igła szpiczaka
Jad akromantuli
Jad mantykory
Kieł smoka
Kieł wampira
Kieł widłowęża
Kolec jeżanki
Krew reema
Łuska chimery
Łuska ramory
Łuska syreny
Łuska smoka
Pazur smoka
Pazur wilkołaka
Łuk trytona
Ogon psidwaka
Pęd mandragory
Pióro dirikraka
Pióro feniksa
Pióro gryfa
Pióro hipogryfa
Pióro memrotka
Pióro pegaza
Pióro świergotnika
Pióro żmijoptaka
Popiół popiełka
Róg jednorożca
Serce nieśmiałka
Serce wsiąkiewki
Sierść ponuraka
Skrzydło chochlika
Szpon hipogryfa
Szpon mantykory
Wąs kuguchara
Wąs nundu
Włos centaura
Włos demimoza
Włos erklinga
Włos gryfa
Włos jednorożca
Włos kudłonia
Włos leprekauna
Włos nundu
Włos sfinksa
Włos szyszymory
Włos testrala
Włos z głowy wilii
Włos z grzywy kelpii
Włókno z serca hiogryfa
Żądło mantykory
Włókno z serca smoka
Włókno z serca widłowęża
Włókno z pachwiny nietoperza
Spis wykonany przez Marcela Doth-Gray'a
Powrót do góry Go down
 

Spis materiału na różdżki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Spis zaklęć
» Spis Magicznych Szkół
» Spis Postaci Kanonicznych
» Spis Zaklęć
» Spis zajęć szkolnych

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
List z Hogwartu :: Organizacja :: INFORMACJE :: FABULARNE :: SPISY I LISTY-